fbpx

Apie mane trumpai

Esu gimusi ir užaugusi Kazlų Rūdoje.

20 metų dirbau Antanavo kultūros namų vedėja. Jau 10 metų vadovauju Sūduvos vietos veiklos grupei ir rūpinuosi ES investicijomis į mūsų kraštą.

Du metus vadovauju Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungai ir ginu visos Lietuvos vietos bendruomenių interesus LR Seime ir įvairiose ministerijose.

Tikiu, kad apie žmogų geriausiai kalba jo atlikti darbai, o ne tušti pažadai.

Tarybos narys turi būti pasiekiamas kiekvienam - klauskite, siūlykite idėjas, praneškite apie problemas, dalinkitės nuomone. Mano kontaktai čia.

Autobiografija

Tėvų ir senelių šaknys yra  Kalvarijos savivaldybėje, o užaugau Kazlų Rūdoje. Maironio gatvės 9- ame name prabėgo visa mano vaikystė: lankiau greta esantį vaikų darželį, 1987 metais baigiau pagrindinę mokyklą (dabartinę Kazio Griniaus gimnaziją), 1986 metais – Kazlų Rūdos muzikos mokyklą. Kadangi patiko muzika, įstojau į kultūros mokyklą mokyklą, kurią 1991 metais baigiau ir įgijau saviveiklinės kaimo kapelos vadovo specialybę. Dar besimokindama kultūros mokykloje pradėjau dirbti Antanavo kultūros namų direktore. Čia prabėgo gražiausi jaunystės metai. Vadovavau pagyvenusių žmonių, vaikų ansambliams, subūriau liaudiškos muzikos kapelą „Dvaras“. Dvidešimt metų buvo paaukota kultūrinei veiklai. Skaudus gyvenimo įvykis (2001 metais mirė sūnus po trijų metų gydymo nuo neuroleukemijos) pasuko mano kelią teologijos kryptimi. Tuo metu reikėjo ieškoti stiprybės ir ramsčio, nes kilo begalės teologinių klausimų- Kodėl? Už ką? 2006 metais baigiau Vytauto Didžiojo universiteto Religijos mokslų bakalauro studijas, kurių baigiamasis darbas buvo „Kančios prasmė krikščionybėje ir V. Franklio veikale „Žmogus ieško prasmės“ ( šį mano darbą galima paskaityti autobiografijos apačioje skyrelyje  „Mano pranešimai“). Studijos padėjo į gyvenimą žvelgti giliau ir į gyvenimo prasmę žvelgti teologiniu kampu. 

Greta kultūrinės veiklos dirbau Pilviškių mokykloje tikybos mokytoja ir ruošiau vaikus parapijoje sakramentams. Trys metai praleisti ligoninėje paliko gilų pėdsaką. Jau 18 metų kasmet organizuoju paramos koncertus sergantiems vaikams paremti ir aplankau šią ligoninę. Nors nėra lengva, bet kai darai gerą darbą dėl kitų vaikų, tai kompensuoja. Tai, ko gal nespėjau padaryti savo Martynukui, stengiuosi suteikti džiaugsmo kitiems vaikams.

Prasidėjus Lietuvoje kurtis kaimo bendruomenėms, buvau viena iš iniciatorių tai padaryti savo vietovėje, nes žmonės į kultūros namus ateidavo ne tik kaip į renginius, bet ir su savo problemomis. Nuo 2002 metų prasidėjo aktyvi veikla Antanavo bendruomenėje. Vėliau susibūrus kaimo bendruomenėms ir kituose kaimuose, 2005 metais pradėjau vadovauti Kazlų Rūdos savivaldybės bendruomenių asociacijai. Prasidėjo aktyvi projektinė veikla. 

Lietuvai 2004 metais įstojus į Europos sąjungą ir startavus ES programai LEADER buvau viena iš iniciatorių įkurti Suvalkijos vietos veiklos, 2006 metais įkūrėme Sūduvos vietos veiklos grupę, kuri vienija Kazlų Rūdos savivaldybės kaimišką vietovę ir Marijampolės savivaldybės Sasnavos seniūniją. 2007 metais parengėme Sūduvos VVG strategiją,  2009-2015 metais vyko intensyvi projektinė veikla. Nuo 2009 metų dirbu Sūduvos VVG projektų vadove. Buvo įgyvendinti net 48 įvairūs projektai už daugiau nei  1,58 milijonų Eurų, kuriais gerinome kaimo žmonių gyvenimo kokybę: įrengta 11 sporto/poilsio zonų, 7 projektai kaimo kraštovaizdžio išsaugojimui, sutvarkyti 9 visuomeninės paskirties pastatai, 3 infrastruktūros gerinimo projektai, 2 kultūros paveldo objektai, paremta 2 kaimo turizmo projektai bei 19 kultūrinės veiklos projektai ( projektų apžvalgą galite rasti skyrelyje- Atlikti darbai) Buvo vykdomi ir tarpregioninis projektas su Marijampolės VVG, kuro metu parengta Šešupės upe turizmo trasa, įsigytas automobilis, sublimacijos įranga. Drauge su tarptautiniais partneriais įgyvendintas turizmo projektas www.lepstour.eu.

Pradėjus dirbti Sūduvos VVG, veikla prasiplėtė į visą Lietuvą. Teko vertinti kitų rajonų vietos projektus. Buvau viena iš iniciatorių įkurti visos Lietuvos VVG tinklą, kuriam nuo 2015 metų gegužės mėnesio iki 2016 metų gegužės 27 vadovavau (pasitraukiau dėl dalyvavimo rinkimuose į LR Seimą). Šiuo metu esu Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos pirmininkė. Daug darbų buvo atlikta atstovaujant visos Lietuvos kaimo ir miesto bendruomenių, vietos veiklos grupių interesus įvairiose ministerijose bei LR Seime. Tenka apgailestauti, kad politikams vis pritrūksta politinės valios perduoti dalį funkcijų vykdyti nevyriausybiniam sektoriui. Dirbame kryptingai šia linkme, dalyvauju įvairių minsiterijų darbo grupėse ( Žemiau esančiame CV nurodyta visos darbo grupės, kuriose šiuo metu dalyvauju)

Bedirbdama su projektais 2010 metais baigiau  Žemės ūkio akademijos ekonomikos ir vadybos fakultete kaimo plėtros ir administravimo magistro studijas. Kadangi baigiamasis darbas buvo susijęs su kaimo bendruomenių veikla ir galimybe teikti socialines paslaugas, pabandėme tai įgyvendinti Kazlų Rūdos savivaldybėje. Mūsų savivaldybės bendruomeniečiai pirmieji Lietuvoje pradėjo teikti bendrąsias socialines paslaugas kaimo vienišiems gyventojams. Dar 2007 metais pradėjome nuo vaikų dienos centro veiklos Antanave, vėliau prasiplėtė veikla visoje savivaldybėje, skirta neįgaliesiems ir senyvo amžiaus žmonėms. 2014-2016 metais teikėme bendrąsias socialines paslaugas vienišiems asmenims net septyniuose kaimuose. Buvo sukurtos 9 naujos darbo vietos kaimo vietovėse. Stengėmės būti pilnaverčiai partneriais savivaldybei ir plėsti paslaugų tinklą kaimo vietovėje.

Deja Kazlų Rūdos savivaldybėje pasikeitus politinei daugumai, viskas buvo sugriauta. Direktoriaus Valdo Kazlo nurodymu prasidėjo tikra „raganų medžioklė“: siunčiami auditai, meras apkaltina bendruomenes pinigų plovimu, perduodama medžiaga FNNT, kuri iš kart parengė atsakymą, kad tai politinis susidorojimas. Deja direktorius apskundžia net policijos darbą prokurorui, kuris nesigilinęs į situaciją nurodė daryti tyrimą. Du metus vyko tyrimas. Pateikėme visus reikalingus dokumentus. Byla nepasiekė teismo, nes nebuvo rasta pažeidimų. Dėka politinių ambicijų ir noro susidoroti su opozicijos atstove paslaugos buvo nutrauktos: apie 60 vienišų asmenų paslaugų negauna nuo 2017 metų kovo mėn. Visi darbuotojai buvo atleistii

2016 metų birželio 1 d. ŽUM buvo patvirtinta 2014-2020 metų Sūduvos VVG strategija, kuri orientuota į naujų darbo vietų kūrimą ir infrastruktūros gerinimą Sūduvos krašte. Džiaugiamės, kad mano su kolegėmis rengta strategija be jokių konsultantų pagalbos buvo įvertinta 100 balų. Tenka apgailestauti kad dėl ŽUM ir NMA netobulų teisės aktų, strategija vėluoja įgyvendinti, bet situacija po truputį gerėja. 2019 metų sausio mėnesį jau patvirtinome pirmuosius verslo projektus. Kazlų Rūdos savivaldybėje bus įgyvendinti 5 verslo projektai, kurių metu bus sukurtos 8 naujos darbo vietos kaimo vietovėse.

Su pavydu tenka stebėti, kaip gražėja kiti miestai, plečiamas turizmas, ateina naujos investicijos į savivaldybes. Matant mūsų savivaldybėje politikavimą, korupcijos apraiškas ir sąstingį projektinėje veikloje buvo stimulas dalyvauti Mero rinkimuose. Brangus man šis kraštas, mieli jo žmonės.

Esu įsitikinusi, kad daugelis mūsų savivaldybės gyventojų pavargo nuo politinių intrigų, tuščių pažadų, skandalų ar korupcijos apraiškų. Atėjo laikas daryti rimtus pokyčius tam, kad čia būtų gera gyventi visoms kartoms.  Širdį skauda, kai matau, kaip nesiskaitoma su eiliniais žmonėmis, nenorima spręsti užsisenėjusias problemas. Mūsų savivalda tapo savivale. Neabejoju savo kompetencija ir savo komanda. Antra kadencija esu Kazlų Rūdos savivaldybės tarybos narė. Esu nepartinė, bet drauge su Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio atstovais. Tikiu šia komanda ir jos kompetencija.

Aktyviai dalyvaujant nevyriausybinėse organizacijose per 16 metų pasisekė pritraukti virš 4 mln. investicijų į mūsų savivaldybę. Esant Mero pareigose man tai suteiktų dar daugiau galimybių. Kazlų Rūda taps puikiu pavyzdžiu kaip mažoje savivaldybėje įmanoma sukurti palankią aplinką gyvenimui, verslui, poilsiui ir oriai senatvei. Iš esmės pakeisiu valdžios požiūrį į žmogų, operatyviai spręsiu gyventojų problemas, išnaikinsiu įsisenėjusią korupciją mūsų savivaldybėje.

2014 metais už savanorystės kultūros sklaidą Lietuvoje buvau apdovanota Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliu „Tarnaukite Lietuvai“.

2016 metais LR Prezidentės dekretu buvau apdovanota ordinu „Už nuopelnus Lietuvai“ už savanorystės idėjų puoselėjimą, krašto gražinimo darbus ir socialinių paslaugų bendruomenių nariams plėtrą.

Nuveikta darbų, įgyvendintų projektų iš tiesų yra daug. Jų būtų galima įgyvendinti dar daugiau turint Kazlų Rūdos Mero pareigas.

Gyvenimo aprašymas- Mano CV